Pojemniki termiczne do stosowania w logistyce żywności do transportu świeżych i mrożonych towarów

Pojemnik termiczny Isotec® TBX

Chcesz przewozić towar w stałej temperaturze, a na trasie transportu niezbędny jest bezpieczny łańcuch chłodniczy? Dzięki pojemnikowi termicznemu Isotec® TBX firmy GEBHARDT dajemy Ci obietnicę świeżości!

Pojemnik termiczny GEBHARDT Isotec® TBX

Pojemnik termiczny Isotec® TBX firmy GEBHARDT to wysokiej jakości i trwały produkt do transportu w kontrolowanej temperaturze w logistyce. Najwyższej jakości nośnik ładunku ułatwia transport wrażliwych na temperaturę i łatwo psujących się towarów w warunkach chłodniczych.

Kontener izotermiczny firmy GEBHARDT jest "made in Germany" i gwarantuje bezpieczny łańcuch chłodniczy, a także bezpieczniejszy i bardziej stabilny transport świeżych i mrożonych towarów. Unikaj korzystania z drogich ciężarówek chłodni lub firm zajmujących się transportem chłodniczym i używaj izolowanego kontenera GEBHARDT z konwencjonalnymi ciężarówkami do dostarczania żywności o różnych zakresach temperatur w jednej dostawie ciężarówki.

GEBHARDT, jako lider rynku rozwiązań logistycznych, jest specjalistą w dziedzinie nośników ładunku i wydajnych procesów logistycznych. Możesz polegać na jakości naszych produktów!

Korzyści w skrócie

 • Bezpieczny łańcuch chłodniczy do 24 godzin
 • Do użytku w logistyce chłodniczej
 • Bezpieczny i stabilny transport chłodniczy świeżych i mrożonych towarów
 • Łączony transport towarów na jednej ciężarówce
 • Wyjątkowo lekki kontener
 • Ergonomiczna obsługa
 • Łatwy do czyszczenia
 • Łatwe do naprawy
 • Certifikaty ATP i HACCP dla transportu w logistyce żywności

Nasz TBX w użyciu

 • Oszczędność kosztów niezależnie od floty ciężarówek

  Oszczędność kosztów niezależnie od floty ciężarówek

  Przy transporcie chłodniczym oszczędzamy dzięki możliwości utrzymywania stałej temperatury od 3°C do 8°C zamiast -21°C. Przy transporcie konwencjonalnym brak jakichkolwiek kosztów chłodzenia podczas transportu.

 • Oszczędność kosztów dzięki łączonemu transportowi towarów

  Oszczędność kosztów dzięki łączonemu transportowi towarów

  Dzięki zastosowaniu kontenerów termicznych możliwy jest transport towarów mrożonych i świeżych w tej samej ładowni. Lepsze wykorzystanie przestrzeni ładunkowej zapewnia większą elastyczność i pomaga zaoszczędzić koszty dzięki łączonemu transportowi towarów.

 • Oszczędzaj pieniądze używając pojemnika termicznego zamiast suchego lodu do transportu żywności
  Oszczędność na suchym lodzie

  Oszczędność na suchym lodzie

  Oszczędzaj na kosztach suchego lodu i unikaj wąskich gardeł

  Zakup suchego lodu może być trudny i kosztowny, zwłaszcza w miesiącach letnich. Wahania cen i ograniczona dostępność suchego lodu prowadzą do ryzykownego łańcucha chłodniczego. Z drugiej strony, płyty eutektyczne wielokrotnego użytku zwracają się bardzo szybko i niezawodnie gwarantują bezpieczny łańcuch chłodniczy.

 • Zrównoważony rozwój

  Zrównoważony rozwój

  Pojemniki termiczne zapewniające ekologiczny ślad

  Używając płyt eutektycznych wielokrotnego użytku, można znacznie zmniejszyć swój ślad węglowy. Rezygnując z suchego lodu i ciężarówek do głębokiego mrożenia, zmniejszasz zużycie paliwa i energii oraz przyczyniasz się do bardziej zrównoważonego rozwoju w logistyce.

Dla handlu detalicznego żywnością
Dla bezpiecznego łańcucha chłodniczego
Dla logistyki chłodniczej
Odpowiedni do skrzynek Eurobox
Odpowiedni dla systemów przenośników
Odpowiedni dla wózków przemysłowych

Isotec® TBX - jeden pojemnik termiczny, dwa warianty, nieskończone możliwości

Istnieją różne wersje pojemników izolowanych Isotec® TBX, aby optymalnie wspierać procesy logistyczne. Nasze izolowane pojemniki są dostępne w różnych rozmiarach i funkcjach, aby pomóc Ci znaleźć odpowiedni izolowany pojemnik dla Ciebie i Twoich procesów logistycznych.

Na rolkach

Zaopatrujesz małe oddziały w wąskich uliczkach, a Twoje produkty muszą pozostać świeże nawet na ostatnim kilometrze? Żaden problem! Dzięki naszemu pojemnikowi termicznemu na kółkach możesz pokonać kilka ostatnich metrów do rozładunku. Nasze wbudowane kółka obrotowe i stałe umożliwiają wykonywanie ciasnych zakrętów i maksymalną elastyczność podczas ostatnich kilku metrów do rozładunku w wąskich uliczkach, alejkach i przejściach.

 • Łatwa obsługa
 • Łatwość manewrowania
Termokontener na palecie dla logistyki żywności i transportu z bezpiecznym łańcuchem chłodniczym

Na paletach

Zaopatrujesz duże sklepy i wykorzystujesz technologię przenośników w swoich procesach logistycznych? W takim razie izolowany kontener Isotec® TBX z podstawą paletową jest właśnie dla Ciebie! Specjalnie zoptymalizowany pod kątem wykorzystania technologii przenośników, izolowany kontener GEBHARDT może być podjeżdżany z czterech stron przez wózki widłowe, elektryczne wózki widłowe lub ręczne wózki paletowe - idealny do użytku w dużych firmach logistycznych z technologią przenośników.

 • Z ocynkowaną ogniowo paletą stalową
 • Idealny do użytku z technologią przenośników

Na rolkach (Ø125mm)

TBX Pojemność Obciążenie użytkowe Wymiary zewnętrzne (szer.Xgłęb.Xwys.) Wymiary wewnętrzne (szer.Xgłęb.Xwys.)
410 410 litrów 500 kg 580 x 803 x 1.806 mm 431 x 625 x 1.425 mm
600 600 litrów 500 kg 757 x 818 x 1.773 mm 609 x 659 x 1.416 mm
725 725 litrów 500 kg 757 x 948 x 1.773 mm 604 x 809 x 1.407 mm
795 795 litrów 500 kg 757 x 948 x 1.936,5 mm 604 x 811 x 1.570 mm

Na palecie

TBX Pojemność Obciążenie użytkowe Wymiary zewnętrzne (szer.Xgłęb.Xwys.) Wymiary wewnętrzne (szer.Xgłęb.Xwys.)
900 900 litrów 700 kg 797 x 1.198 x 1.788 mm 611 x 1.025 x 1.444 mm
1000 1000 litrów 700 kg 797 x 1.198 x 1888 mm 611 x 1.025 x 1544 mm
1070 1070 litrów 700 kg 797 x 1.198 x 1988 mm 611 x 1.025 x 1.644 mm
1170 1170 litrów 700 kg 797 x 1.198 x 2138 mm 611 x 1.025 x 1.794 mm

Akcesoria do kontenera termicznego Isotec TBX

Pojemnik izolowany GEBHARDT jest opcjonalnie dostępny z różnymi akcesoriami i opcjami wyposażenia!

tbx_palette_schwarz.jpg

Od magazynu do punktu sprzedaży - gwarantujemy bezpieczny łańcuch chłodniczy

Ponieważ możliwe jest zapewnienie transportu w kontrolowanej temperaturze za pomocą naszego Isotainera, dzięki Isotec® TBX gwarantujemy transport łatwo psujących się artykułów spożywczych bez przerywania łańcucha chłodniczego. Zastanawiasz się, jak to działa? Dzięki izolującym ścianom zewnętrznym, w połączeniu z zastosowaniem płyt eutektycznych (cold packs) lub suchego lodu, wewnątrz skrzyni ładunkowej można przechowywać chłód. Towary mogą być transportowane w naszym kontenerze termicznym w optymalnej temperaturze przez okres do 24 godzin bez przerywania łańcucha chłodniczego. W ten sposób świeżość żywności lub produktów medycznych jest utrzymywana na całej trasie transportu.

 • Bezpieczny łańcuch chłodniczy do 24 godzin
 • Bezpieczny i stabilny transport świeżych i mrożonych towarów

Zapytaj teraz Zamów bezpłatną białą księgę już teraz

tbx-mit-eutektischen-platten_weiss.jpg

Kontener izolowany GEBHARDT - solidny, trwały i lekki

Standardowo instalujemy na naszych kontenerach zabezpieczenia przed uderzeniami i kolizjami, aby zapobiec uszkodzeniom. Ta ochrona przed uderzeniami i kolizjami wykonana z ocynkowanej blachy jest rozwiązaniem zapobiegającym uszkodzeniom podczas procesów logistycznych i służy jako stabilny bufor. Długa żywotność naszych kontenerów wynika częściowo z tego środka ochronnego, który optymalnie chroni izolującą zewnętrzną powłokę kontenera przed pęknięciami lub otarciami. Kolejną ważną zaletą naszych kontenerów jest ich niewielka waga, co znacznie ułatwia obsługę. Połączenie aluminium i stali przyczynia się do niskiej masy własnej naszych izolowanych kontenerów i oznacza oszczędność kosztów podczas transportu.

 • Wytrzymały kontener dzięki ochronie przed uderzeniami i kolizjami
 • Niska masa własna kontenera
 • Oszczędność kosztów transportu dzięki niskiej masie własnej

Zapytaj terazZamów bezpłatny dokument już teraz

gleitschienen.png

Płyty eutektyczne jako opłacalny i niezawodny rodzaj chłodzenia

Korzystanie z płyt eutektycznych zamiast chłodzenia suchym lodem pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy. Płyty eutektyczne są wielokrotnego użytku, nadają się do recyklingu, są stabilne i bezpieczne w użyciu. Ich wypełnienie składa się z nietoksycznego wypełnienia z soli i wody, co oznacza, że dostarczane towary mogą być chłodzone w sposób bezpieczny dla żywności. Płyty eutektyczne są doskonałym zamiennikiem drogiego suchego lodu i są uważane za zrównoważony i opłacalny sposób chłodzenia w perspektywie długoterminowej.

 • Płyty eutektyczne jako zamiennik suchego lodu
 • Oszczędność kosztów dzięki płytom eutektycznym wielokrotnego użytku

Zapytaj terazZamów bezpłatny dokument już teraz

eutektische-platten2_freigestellt.jpg

Odpowiednia płyta eutektyczna do każdego zastosowania

Płyty eutektyczne są uważane za absolutnie niezawodny rodzaj chłodzenia. W zależności od rodzaju towarów, które mają być transportowane, można wybierać spośród różnych zakresów temperatur i punktów topnienia naszych płyt. Niezależnie od tego, czy chcesz transportować towary mrożone, produkty mięsne, pieczywo, ryby, farmaceutyki czy świeże towary w neutralnej temperaturze pokojowej, takie jak owoce lub warzywa, w naszym asortymencie znajdziesz odpowiednie płyty eutektyczne lub opakowania chłodnicze do każdego celu. Płyty eutektyczne, znane również laikom jako zimne opakowania, są dostępne w różnych temperaturach topnienia i rozmiarach.

 • Płyty eutektyczne dla większego bezpieczeństwa w łańcuchu chłodniczym
 • Płyty eutektyczne dostępne w różnych temperaturach topnienia

Zamów bezpłatny dokument już teraz

temperaturgrafik-englisch.png

Możliwe doradztwo procesowe i testy

Aby mieć pewność, że nasze kontenery izolowane są idealnie dopasowane do danego zastosowania, chętnie udzielimy indywidualnych porad. Nasze izolowane kontenery zapewniają transport z bezpiecznym łańcuchem chłodniczym. Nasi specjaliści ds. izolacji termicznej w GEBHARDT pokażą Ci funkcjonalność kontenerów w teście z przewodnikiem.

 • Doradztwo procesowe
 • Testy

Zamów bezpłatny dokument już teraz

Isotec® TBX - pojemnik termiczny do szerokiego zakresu zastosowań

Pojemnik termiczny GEBHARDT nadaje się do stosowania w wielu branżach i może być używany wszędzie tam, gdzie transportowane są towary łatwo psujące się lub wrażliwe na temperaturę.

Handel detaliczny żywnością
Przetwórstwo mięsne
Ryby i owoce morza
Wypieki i kawałki ciasta

Bezpieczny łańcuch chłodniczy

Dla logistyki chłodniczej

Certyfikaty ATP i HACCP

Transport produktów świeżych i mrożonych

Oszczędność kosztów dzięki transportowi łączonemu

Transport produktów farmaceutycznych

Ergonomiczna obsługa

Chłodziwo: płyty eutektyczne lub suchy lód

Nasz bezpłatny whitepaper zawiera więcej informacji na temat pojemników termoizolacyjnych i bezpiecznego łańcucha chłodniczego!

Zamów naszą bezpłatną broszurę jako wiadomość e-mail i wykorzystaj tę wiedzę jako atut w swojej logistyce.

Ochrona danych*
Prosimy obliczyć 2 plus 6.

Wszystkie z * zaznaczone pola są obowiązkowe.

Ochrona danych*
Jaka jest suma 2 i 8?

Kontakt bezpośredni - Twoje osoby kontaktowe w GEBHARDT Logistic Solutions

Czy masz pytania dotyczące kontenera termicznego GEBHARDT lub chciałbyś uzyskać indywidualną poradę? Zapraszamy do kontaktu z nami!

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji

Dariusz Hejduk Sales Manager
Nico Hoffmann Head of Sales

FAQ - Najczęściej zadawane pytania dotyczące kontenera termicznego GEBHARDT

Dlaczego kontener termiczny GEBHARDT?

Nasz innowacyjny i dobrze przemyślany kontener termiczny jest najlżejszy w swoim rodzaju i przekonuje w użytkowaniu dzięki wyjątkowo niskiej wadze i ergonomicznemu kształtowi wszystkich uchwytów. Z ekonomicznego i ekologicznego punktu widzenia nasz pojemnik wielokrotnego użytku został zaprojektowany tak, aby mógł być efektywnie wykorzystywany przez wiele lat.

Do jakich zakresów temperatur i produktów nadaje się Isotec TBX?

Nasz pojemnik jest odporny na (prawie) wszystkie zakresy temperatur. Możesz przewozić zarówno świeże produkty, takie jak np.  owoce czy warzywa, jak i mrożonki. Oprócz towarów świeżych i mrożonych nasz  kontener termiczny jest również wykorzystywany w rzeźniach, piekarniach, hurtowniach rybnych, cateringu oraz do transportu suchego lodu. Produkty medyczne, które wymagają transportu w warunkach chłodniczych, mogą być bez problemu transportowane przy użyciu Isotec® TBX. Obszary zastosowań są tak różnorodne, ponieważ nasz kontener termiczny GEBHARDT przekonuje jakością i łatwością obsługi.

Jakie rozmiary skrzynek można transportować?

Standardowe pojemniki typu euronorm (np. E1, E2, E3) mogą być bez problemu transportowane we wszystkich wariantach wielkości TBX. W naszej nowej generacji kontenerów rozmiar wanny został ponownie zoptymalizowany, aby ułatwić naszym klientom obsługę i zwiększyć efektywność procesów transportowych. Wewnętrzny rozmiar kontenera jest dostosowany do powszechnie stosowanych rozmiarów skrzyń, co umożliwia bezpieczny i efektywny transport Twoich towarów.

Jakie kolory są dostępne dla kontenera termicznego? Czy mogę wkomponować w projekt logo mojej firmy?

Standardowo nasz Isotainer jest produkowany w kolorze niebieskim. Oczywiście możemy również spełnić Twoje specjalne życzenia kolorystyczne i dostosować zewnętrzną powłokę kontenera do barw Twojej firmy. Chcesz umieścić swoje logo na pojemniku termoizolacyjnym? Nie ma problemu! Wyprodukujemy Twój pojemnik zgodnie z Twoją identyfikacją wizualną.

Jakie są dostępne różne wanny lub warianty wyposażenia wnętrza pojemników termoizolacyjnych?

W przypadku naszego kontenera termicznego GEBAHRDT nie ma żadnych ograniczeń w zakresie elastyczności. Jeśli zdecydujesz się na kontener termiczny firmy Gebhardt z chłodzeniem eutektycznym, szyny ślizgowe do mocowania płyt eutektycznych są niemal niezbędne. Stabilne szyny ślizgowe wykonane ze stali ocynkowanej ogniowo znajdują się w górnej części naszych kontenerów izotermicznych i mogą pomieścić do 6 płyt eutektycznych. Jeśli zdecydujesz się na użycie dna pośredniego dla płyt eutektycznych, jest ono wstawiane w górnej części pojemnika i służy do przechowywania płyt eutektycznych w połączeniu z chłodzeniem eutektycznym. Ten typ dna wsuwanego nie stanowi kolejnego poziomu składowania, lecz służy jedynie do przechowywania płyt eutektycznych. Nasze kontenery termiczne można chłodzić za pomocą płyt eutektycznych lub suchego lodu. Jeśli w procesach logistycznych zrezygnujesz z chłodzenia eutektycznego i postawisz na chłodzenie suchym lodem, ta półka pośrednia do suchego lodu jest dokładnie tym, czego potrzebujesz. Kolejna wsuwana półka do podtrzymywania ładunku może służyć jako dodatkowy poziom załadunku. W zależności od wielkości pojemnika, w jego wnętrzu znajdują się tace z wieloma poziomami załadunku.

Jak przyjazne w naprawie są kontenery termiczne?

Ponieważ nasze kontenery termiczne są użytkowane przez wiele lat, ważne jest dla nas, abyśmy mogli zagwarantować, że nasze kontenery termiczne są łatwe w naprawie. Naszym klientom oferujemy 24 miesięczną gwarancję na zakupione kontenery. Jednak ze względu na stabilną konstrukcję poważne uszkodzenia zdarzają się niezwykle rzadko. Jeśli mimo to wystąpią drobne problemy z kontenerem, wszelkie naprawy zostaną wycenione w ciągu kilku dni. Dzięki indywidualnym połączeniom spawanym i śrubowym wiele elementów można łatwo wymienić. Naszym priorytetem jest szybkie i zorientowane na klienta rozwiązanie problemu.

Jak czyścić kontener termiczny?

Czyszczenie naszego kontenera jest bardzo nieskomplikowane. Czy to ręcznie, czy też za pomocą myjki wysokociśnieniowej lub automatycznej linii myjącej, nasze Isotainer umożliwia usunięcie osadów ochronnych bez większego wysiłku. Optymalnym środkiem czyszczącym dla naszego kontenera jest CF315 firmy Calvatis. Ułatwia on usuwanie osadów, a jednocześnie wanna kontenera nie jest narażona na uszkodzenia i nie wykazuje żadnych zmian optycznych nawet po kilku czyszczeniach. Wnikanie wody do warstwy izolacyjnej jest uniemożliwione dzięki unikalnej konstrukcji pojemnika.

Jak długi jest czas transportu przy bezpiecznym łańcuchu chłodniczym? Czy oferowane są rozwiązania służące do trackingu (śledzenia)?

Czas chłodzenia zależy od różnych czynników i nie może być podany jako ogólnikowa zasada. Właściwości produktu, poziom napełnienia i wstępne schłodzenie kontenerów mają decydujący wpływ na czas chłodzenia. Chętnie skorzystamy z Twoich informacji, aby stworzyć kalkulację krzywej temperatury dostosowaną do Twoich potrzeb i omówimy ją z Tobą. Częste i długotrwałe otwieranie drzwi podczas transportu ma wpływ na temperaturę w kontenerze. Inteligentne rozwiązanie trackingowe firmy 4smartlogisticsumożliwia rejestrowanie otwarć drzwi i dokumentowanie wynikających z tego krzywych temperatur.  Idealny sposób na cyfrową i bezproblemową rejestrację danych w celu analizy i optymalizacji procesów logistycznych

W jaki sposób i jak długo należy wstępnie schładzać kontenery termiczne?

Okres czasu, przez jaki należy wstępnie schładzać nasz kontener termiczny zależy od towaru, który chcemy przewozić. W obszarze produktów świeżych temperatura wynosi od 0°C do 2°C, w obszarze mrożonek od -21°C do -25°C. Zalecamy naszym klientom czas chłodzenia wstępnego wynoszący 12-20 godzin, aby spełnić wysokie standardy jakości ich produktów. W kontenerze termicznym GEBHARDT możesz transportować towary do 24h z zachowaniem bezpiecznego łańcucha chłodniczego - dajemy na to naszą obietnicę świeżości!

Jakie są zalety płyt eutektycznych w porównaniu do suchego lodu?

Nasze płyty eutektyczne pozwalają na zaoszczędzenie wysokich kosztów związanych z użyciem suchego lodu. Płyty eutektyczne są wielokrotnego użytku i niedrogie w zakupie. Potencjał oszczędności w porównaniu do suchego lodu zadziwi Cię! Nasze płyty eutektyczne różnią się temperaturą topnienia i wielkością i dlatego mogą być stosowane w szerokim zakresie aplikacji w logistyce chłodniczej.

Jak działają płyty eutektyczne? Skąd wiadomo, ile płyt eutektycznych należy użyć podczas transportu z bezpiecznym łańcuchem chłodniczym?

Poniżej znajduje się krótkie objaśnienie tej funkcji: Płyty eutektyczne muszą być głęboko zamrożone przed ich użyciem. Należy zauważyć, że wydajność chłodnicza jest osiągana tylko wtedy, gdy płyty są całkowicie przemrożone. Podczas zamrażania płyta eutektyczna magazynuje energię zimna. Zimno jest stale uwalniane podczas transportu i w ten sposób opóźnia wzrost temperatury wewnątrz pojemnika termicznego. Twoje towary pozostają dłużej świeże i możesz je transportować w bezpiecznym łańcuchu chłodniczym aż do osiągnięcia temperatury granicznej. Dzięki kontenerom termicznym GEBHARDT gwarantujemy utrzymanie bezpiecznego łańcucha chłodniczego do 24h. W celu ustalenia dokładnej liczby płyt eutektycznych dla Twojego zastosowania oraz odpowiedniego czasu transportu, nasi specjaliści ds. termiki chętnie przeprowadzą indywidualną analizę termiczną.

Jak długo płyty eutektyczne muszą być zamrożone?

Czas zamrażania zależy od temperatury topnienia płyty eutektycznej i temperatury zamrażania. W zależności od temperatury, czas zamrażania może wynosić od 15 do 21 godzin. Na przykład, płyta eutektyczna o temperaturze topnienia -21°C potrzebuje 19 godzin, aby przemarznąć w temperaturze -26°C. Ogólnie zalecamy, aby zawsze wybierać temperaturę zamrażania o co najmniej 5°C niższą od temperatury topnienia płyty eutektycznej.

Jakie akcesoria są dostępne dla kontenera termicznego?

Nasze kontenery termiczne mogą być w każdej chwili wyposażone lub doposażone w dodatkowe akcesoria. Oprócz szyn ślizgowych do mocowania płyt eutektycznych oferujemy również indywidualne półki pośrednie do zawieszania ładunku, do mocowania płyt eutektycznych lub do chłodzenia suchym lodem. Opcjonalnie można zamówić kontener z wanienką z wsuwanymi rowkami i w ten sposób wykorzystać półki pośrednie. Ponadto jako akcesoria można zamówić torbę na zamówienia, dodatkowy uchwyt do ciągnięcia i podnoszenia lub zewnętrzny termometr do odczytu temperatury wewnętrznej.

Jakie certyfikaty posiada kontener termiczny dla procesów logistycznych i co oznaczają certyfikaty takie jak ATP lub HACCP dla transportu żywności?

Procesy produkcyjne oraz sam kontener termiczny są regularnie certyfikowane przez zewnętrzny instytut badawczy naszego partnera DNVGL zgodnie z wymaganiami ATP i wytycznymi HACCP. Gwarantuje to, że możesz bezpiecznie używać naszych izotainerów do transportu zapakowanej i nie zapakowanej żywności. Dzięki naszym kontenerom termicznym GEBHARDT żywność jest transportowana bezpiecznie i z zachowaniem wysokich standardów jakości.

Może Cię również zainteresować

Te produkty mogą być interesujące również dla Ciebie!